Testování na začátku školního roku 2021/22

24. 8. 2021Lucie Červenková

Informace k testování žáků 1. září, 6. září a 9. září

Ve středu 1. 9. proběhne zahájení školního roku jako obvykle, následně proběhne testování ihned po vstupu do budovy v rámci třídnické hodiny (kromě žáků 1. třídy). V tento den také žáci dostanou formuláře a instrukce pro nadcházející šk. rok.

Ve čtvrtek 2. 9. se otestují žáci 1. třídy.

V pondělí 6. 9. se otestují všichni žáci.

Poslední testování proběhne v ZŠ Jestřebí buď ve středu 8. nebo v pátek 10. 9. z důvodu odstávky el. energie ve čtvrtek 9. 9., kdy budou mít žáci náhradní program (bude upřesněno). V ZŠ Provodín se budou žáci testovat ve čtvrtek 9. 9. 2021.

Pokud Vaše dítě prodělalo covid-19 do 6 měsíců před testováním nebo je očkované, přinese první den potvrzení (certifikát) a nebude testováno (můžete posílat už nyní elektronicky na kotek@zsjestrebi.cz)

Pokud nechcete testovat děti samoodběrem z nosu, můžete využít své vlastní testy (např. "plivací") schválené pro testování ve škole, jako tomu bylo v loňském šk. roce.

Žáci mohou být ve třídě bez roušek, ve společných prostorách si musí roušku nasadit (WC, chodba, apod.)

Ten, kdo se nebude chtít testovat vůbec, bude moci chodit prezenčně do školy, ale musí po celou dobu nosit ochranu úst a nosu podle platných nařízení, při svačině musí být 1,5m od ostatních a nemůže cvičit ani zpívat (na hodině bude přítomen).

Podrobnější informace naleznete ZDE:     https://www.edu.cz/covid-19/faq-covid-19/