Poslední školní měsíc

3. 7. 2024Lucie Červenková

Co vše se dá stihnout v jednom jediném měsíci?

Suma sumárum……červen byl měsícem rekordním, co se týče aktivit naší školy. Dovoluji si Vás, čtenáře, s nimi seznámit pouze pomocí bodů. I tak to bude delší čtení.

Prezentace modelů soustav lidského těla v rámci pololetního projektu v 5. třídě.

Příprava pokrmů s Bovýskem v ZŠ Provodín – sýrové pomazánky, tvarohové dezerty s granátovým jablkem.

Pozorování přeměny pulců v žáby a navrácení živých tvorů zpět do přírody v ZŠ Jestřebí.

Sportovní den dětí v krásné krajině provodínských lesů ve spolupráci se žáky 9. ročníku.

Poslední vaření letošního školního roku – svíčková s domácím houskovým knedlíkem, nepečený Míša řez a meruňkové taštičky s pudinkem.

Spinkání v provodínské družince s jízdou na koni, noční pohádkou a opékáním buřtíků.

Týdenní turistický kurz Kokořín pro starší žáky – Ladčin pramen, Harasov, skalní bludiště  a lázně Mšeno, skupinová hra, návštěva pana ředitele, hrady Houska, Kokořín, noční bojovka, rozhledna Vrátenka a spousta dalších zážitků.

Výtvarná soutěž Požární ochrana očima dětí. Gratulujeme žákům 2. tříd (Emílek, Natálka, Karolínka).

Staré Hrady – výlet 1. a 2. třídy.

Branný závod Ještědská hlídka v Turnově - žáci (6.,7.,8.,9. třída) tvrdě bojovali, ručkovali na raftu, stříleli ze vzduchovky a zvládli spoustu dalších obtížných aktivit.

Třeťáci vyrazili na bowling do Nového Boru.

Třeťáci ve velké škole.......aneb, co nás příští rok čeká.

Turistická vycházka prvňáčků s Loupežnickou bojovkou.

Jízda výletním vláčkem se zmrzlinkou u druháčků.

Vyhodnocení pololetní soutěže Zvídavý třeťák.

Třídenní výprava do Sloupu pro žáky 1. a 2. třídy v indiánském duchu – návštěva rozhledny a vyhlídek, malování triček a čelenek, střílení z luku a koupání na koupališti.

Dívčí turnaj ve vybíjené (1. místo Doksy, 2. místo Okna, 3. místo Jestřebí)

Výstava prací žáků speciální školy s hudební pohádkou – 3. ročník.

Výlet do Skalice u České Lípy a návštěva obory a útulku – 5. ročník.

Kluci i holky ze 7. třídy se pěkně zapotili při Laser game. Vydané kalorie pak doplnili kebabem.

2 týmy z 2. stupně ZŠ Jestřebí se utkaly ve florbalovém turnaji se ZŠ Dubá, Okna a Kravaře. Vybojovali jsme si pěkné 3. a 5. místo.

Třídenní expedice Valdek Jumanji pro žáky 3. a 5. třídy – sbírání diamantů v týmových soutěžích, ranní rozcvičky, indiánská únikovka, výlet na rozhlednu Tanečnici, hra na kytaru, výroba sopky…..

Škola hrou pro rodiče a děti 2. třídy.

Chutě světa v 5. třídě – ochutnávka gruzínské chačapuri a vanilkových koblížků, německého currywurstu s preclíkem, vietnamských smažených nudlí a chia dezertu.

Ekologický projekt na téma Světový den oceánů – žáci 6. třídy si připravili program pro malé spolužáky z Provodína.

Zahradní rozlučková party pro rodiče a děti 3. ročníku s malým vystoupením žáků a občerstvením přichystaném v nové provodínské kuchyňce.

Dopravní den v ZŠ Provodín – jízda zručnosti, dopravní značky, zdravověda na sportovním hřišti.

9. třída na koupališti v Dubici.

Výlet do skanzenu Zubrnice s malou zkouškou klečení na hrachu v historické budově školy – 6., 8. třída + vybraní žáci.

Mezinárodní soutěž Englishstar pro starší žáky.

Cyklovýlet 6. třídy do Hradčan.

Návštěva absolventky naší základní školy a sdílení zkušeností se studiem žákům 9. ročníku.

Ocenění soutěžících Čtení pomáhá (1. místo Markéta S., 2. místo Jan Š., 3. místo Pavel.

Návštěva divadélka pro školy z Hradce Králové s programem Devatero pohádek pro 1. stupeň a Fenomén Čapek pro 2. stupeň.

Společné snídaně páťáků, hry, kvízy, nácvik resuscitace v posledním týdnu školy.

Cyklovýlet 7. a 8. třídy do Holan.

Den se zvířaty u sedmáků a výroba jejich věrných kopií z keramické hlíny.

Rozloučení se žáky 9. ročníku.

Děkujeme SRPŠ za přispění nemalých částek na vybrané aktivity, dětem za vytvoření úžasné předprázdninové atmosféry, učitelům za plánování aktivit, ředitelství za podporu v těchto aktivitách a všem přejeme krásné prázdniny. Uvidíme se opět 2. září v 7:45 hod.