Záložky pro naše nové slovenské kamarády

02.11.2017 09:28

Naši žáčci se i v letošním školním roce zapojili do osmého ročníku: Česko-slovenského projektu:  „Záložka do knihy spojuje školy“. Projekt vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě a knižnica J. Mahela v Brně k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Cílem tohoto projektu je navazovat nové kontakty mezi českými a slovenskými školami prostřednictvím výměny záložek do knih. Nám se podařilo navázat přátelský kontakt se ZŠ LIESKOVEC.  Děti s chutí kreslily a vytvářely strašidelné záložky na téma: Tajuplný svět knižních příběhů. Už se moc těšíme na příchozí záložky od našich slovenských kamarádů z Lieskovce. Projekt nenásilnou formou motivuje děti k samostatné četbě a dobré zábavě především. Je kladným příkladem toho, jak lze upevňovat a rozvíjet nová mezinárodní přátelství mezi dětmi. Necháme se překvapit, jaké záložky k nám poputují přímo do provodínské školičky.