Za sběr do skanzenu do Zubrnic

12.12.2017 19:56

Před Vánocemi jsme se rozhodli za našetřené peníze ze sběru papíru pro adventní výlet do skanzenu do Zubrnic. V prvouce budeme probírat život na venkově a to jsou Zubrnice nejlepší volba k výuce v terénu. Na začátku prohlídky jsme si divadélkem zopakovali všechny tradice a zvyky před Vánocemi o adventu. Pak jsme si prošli starobylé domy, světnice, prohlédli si starý malovaný nábytek, kuchyň a celé pokoje. Nejvíce jsme se těšili do staré školy. Paní učitelka zazvonila na velký kovový zvon a začala výuka. Seděli jsme ve starých dřevěných lavicích s kalamáři, byli jsme zkoušeni a ti co zlobili si dokonce vyzkoušeli tělesné tresty, které se v minulém století praktikovaly... Dostali rákoskou přes ruce, klečeli na hrachu a seděli za trest v oslí lavici. Protože je advent, vyrobili jsme si v dílničce přáníčko, které jsme schovali do oříšku a vyrobili jsme si z něj vánoční ozdobu na stromeček. Prohlídku jsme zakončili ve starověkém obchůdku, kde jsme si nakoupili dárečky na památku. FOTOGALERIE ZDE