Výlet MUČL- Čtenářský deník

25.10.2017 07:22

Vlastivědné muzeum v České Lípě připravilo pro děti program v zajímavé části muzea a to v historické a naučné knihovně. Dozvěděli jsme se, že výtisků mají přes 70 000 a  jsou dostupné studentům při jejich vzdělávání. Milá paní nám ukázala staré cestopisné knihy, iluminaci, různé duhy písma a staré ručně psané vazby. V tvůrčí dílně jsme si vyzkoušeli různé techniky psaní i tisku a děti si tak vytvořily svůj „čtenářský deník“.

Děti také velmi zaujala část muzea, kde chovají hady a prostory s vycpanými zvířaty z různých kontinentů světa. Spokojeni a unaveni jsme se vrátili domů se spoustou nově načerpaných informací a se svým novým originálním čtenářským deníkem. Jistě ho brzy naplníme zápisky přečtených knih.

Fotogalerie zde: