Výlet do knihovny a do muzea

11.03.2018 22:44

   V úterý 6.března jsme se rozjeli do České Lípy. V knihovně nás překvapily police plné knížek a my jsme se učili, jak se v nich hledá. Povídali jsme si, co se s knížkami nedělá a jmenovali jsme autory známých knih. Nakonec jsme si mohli volně prohlížet vybrané knížky. Po odchodu z knihovny jsme zamířili do muzea. Tady nás překvapili zvířata a ptáci z okolních hor, lesů a rybníků. Učili jsme se je pojmenovat a rozeznat, všímali si velikostí a rozdílů. Na závěr jsme dostali pracovní list o ptácích, zkusili jsme udělat ptačí hnízdo a vytvořit vajíčko se zárodkem ptáčka. Moc se nám tam líbilo a těšíme se na červen, protože budeme v knihovně pasováni na čtenáře. Snad stihneme procvičit všechna písmenka a splnit úkoly, které nás budou čekat. Foto zde