Vydařený sportovní den

02.06.2016 08:33

Ve středu 1. června jsme pro všechny naše žáčky připravili den plný soutěží a sportování na hřišti v Provodíně. Za významné považujeme to, že se zde potkali ti nejmenší od první do třetí třídy se žáky staršími ze čtvrté třídy až po nejstarší „deváťáky“. Jinak jsou totiž rozděleni do dvou školních budov v sousedních obcích.

Předpověď počasí byla všelijaká, ale nakonec nám sluníčko přálo. To bylo důležité, protože na úvod nám zazpíval školní sbor pod vedením Zdeňky Cmuntové, ozvučený kompletní aparaturou. Zpěv žáčků byl krásně doprovázen švitořením ptáků v korunách stromů a rozléhal se široko daleko.

Po úvodním slovu pana ředitele a sdělení organizačních podmínek soutěže se žáci rozptýlili na jednotlivá stanoviště. Program byl opravdu pestrý, ale zároveň poměrně volný v tom, že si děti mohly disciplíny volit podle svého uvážení. Na některou si například netroufali a nemuseli se jí tedy vůbec účastnit. Jiná je zase zaujala natolik, že ji absolvovali opakovaně. Podstatou bylo nasbírat co nejvíce razítek ve stanoveném čase.

Mohli jsme tedy sledovat slalom na koloběžkách, pétanque, obruče, švihadla, skákání v pytlích, šipky, plechovky, hod na cíl nebo legrační přenos míče nohama či míčku na lžičce. Bylo také možné poměřit své síly se spolužákem při přetahování lana.

Po uplynutí soutěžního času nezbylo než sečíst všechna razítka a vyhlásit tři nejlepší v každé kategorii, kteří si odnesli diplom. Sladkou odměnu si však vysloužily všechny děti, měly totiž svůj svátek! Na více fotografií se podívejte do galerie.

FOTOGALERIE SPORTOVNÍ DENSBORÚVODNÍ SLOVOSOUTĚŽE

za kolektiv učitelů Z. Šťastná