Vánoční prosinec ve školce

03.01.2017 14:00

    Ve čtvrtek 1. 12. jsme uspořádali již druhé vánoční dílničky a tentokrát opět s pěknou návštěvností a spokojeností všech. Děti si s rodiči, sourozenci i kamarády zdobily medové perníčky,  vyráběly voňavé sáčky s kořením – adventní věnečky – ozdoby na stromeček – vánoční svícny – přízdoby na okna a dveře, lepily, malovaly, skládaly, motaly, stříhaly a mnoho dalšího a téměř dvě hodiny uběhly v příjemné předvánoční atmosféře.

K výrobě malého papírového čertíka nebylo potřeba příliš materiálu - stačil černý papír, rolička a šikovné ruce s nůžkami a lepidlem. Předškoláci nejmenším dětem pomáhali a čertí rojení bylo hotové za několik dní.

V pondělí 5. 12. naše děti alespoň na několik minut navštívili ve školce čerti, Mikuláš a andělé. Nějaká ta slzička samozřejmě ukápla, ostych byl přiměřený a sliby veliké, ovšem za mikulášskou nadílku se děti snažily  a poděkovaly několika básničkami.

Ve čtvrtek 8. 12. školku opět navštívil p.Benedek z DDM Libertin se svými zvířátky a tentokrát s ještěrkami. Děti se seznámily např. s chovem agamy vousaté nebo chameleona, mohly si zvířátka prohlédnout hodně z blízka, pohladit i pochovat a lákavá pro ně byla pozvánka na návštěvu DDM Libertin. Počátkem roku 2017  se s předškolními dětmi zapojíme do programu „Povídání o řemeslech“.

Následující den – v pátek 9. 12.  starší děti navštívili v budově OÚ v Provodíně krásnou výstavu betlémů. Bylo zde ke shlédnutí 95 betlémů vyrobených z mnoha různých materiálů a také mnoha velikostí. Děti si vyslechly i krátký příběh o narození Ježíška v Betlémě a všem na oplátku poděkovaly dvěma vánočními písněmi.

V neděli 11. 12. proběhlo v budově místní kinokavárny v Jestřebí tradiční vítání občánků naší obce a tradičně se zapojily i naše děti se svým krátkým vystoupením. Několika básničkami a písněmi tak přivítaly své budoucí kamarády.

V průběhu celého měsíce prosince jsme nezapomněli ani na předvánoční a zimní výzdobu školky. Opět jsme měli vánoční stromeček plný přáníček, malého Ježíška v jesličkách, spoustu obrázků  na oknech a děti také pilně trénovaly na vánoční besídku básně, písně a taneček. Mezi tím si vyráběly vánoční přáníčka – stromečky a každé pondělí si předškoláci „odskočili“ na plavecký výcvik.

A už tu byla středa 14. prosince – všemi očekávaný den – vánoční besídka pro rodiče. Byly to opět krásné a dojemné chvilky s dětmi a jejich vystoupením. Šmoulíci nás pobavili, přednesli básničky, písničky a zvláště závěrečný „Šmoulí taneček“ byl zážitkem pro všechny. Také se děti pochlubily novými hračkami pod vánočním stromečkem. Tímto děkujeme manželům Říbkovým st. za finanční příspěvek  a manželům Rybákovým za hračky pro děti.

Ve středu 21. 12.  střední a starší děti společně se všemi dětmi ze základní školy odjely do kina v Doksech na film „Lichožrouti“. Děti se náramně bavily a tak  si zpříjemnily posledních několik hodin před vánoční nadílkou.

Poslední školní den roku 2016 jsme ještě zašli za zvířátky do lesa a také jim nadělili – jablíčka, mrkvičky a několik kaštanů a nezapomněli jsme ani na ptáčky - nasypali jsme slunečnicová semínka .

Počasí příliš zimní ani vánoční nebylo, ale stejně se všichni už těšili na vánoční prázdniny a dárky doma pod vánočním stromečkem.

 

Rok 2016 je již minulostí a tak Vám všem přejeme zdraví, štěstí a pohodový a úspěšný rok 2017.

 

 Foto šmoulů tady  

Foto betlémy Provodín tady                                                                                 

   kolektiv zaměstnanců MŠ Jestřebí