V Ekologické soutěži jsme se umístili na příčkách vítězů

22.11.2017 18:41

Ve středu 22. 11. 2017 se konal již 21. ročník tradiční Ekologické soutěže. Akci financuje Liberecký kraj a je pořádána Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě ve spolupráci se SOŠ a SOU Česká Lípa, p. o.

Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů, kde odpovídali na různé otázky ze zoologie, botaniky, etnografie a ornitologie. Praktické úkoly pak soutěžící plnili v prostorách spolupořádající Střední odborné školy. Následně zhlédli prezentaci z geologie českolipska.

Program náročného dne vyvrcholil oceněním nejlepších družstev a předáním věcných cen, souvisejících s ochranou přírody.

Všichni žáci, ve složení Milan Bratršovský, Šárka Janoušková, Kateřina Piškulová, Zuzana Perunová, Ondřej Pánek a Petr Carda, bojovali velmi statečně a s těsným výsledkem o dva body po sobě vybojovali na pozici vítězů 3. místo ze 25 soutěžících družstev.

FOTOGALERIE: ZDE

 

Ve středu 25. 11. se konal 18. ročník tradiční Ekologické soutěže. Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů. Letošní ročník byl zaměřen na světovou faunu a flóru a její ochranu. Druhá část se konala v ekologickém učilišti SOŠ a SOU. Zde žáci plnili soutěžní okruhy: fauna, neobvyklí živočichové, poznávačka dřevin, poznávačka živočichů, flóra, léčivé rostliny, národní parky světa a bio-eko test. Následovala prezentace projektu "plazi", poté se soutěžící dozvěděli výsledky soutěže.

Z 32 skupin se umístili žáci 8. třídy (Markéta Bratršovská, Veronika Svatušková a Jan Petříček) na 18. místě (podařilo se jim dokonce porazit jednu skupinu gymnazistů), žáci 9. třídy (Valerie Komárková, Violetta Khrapková a Jaroslav Pánek) na 25. místě. Tímto výkonem prokázali, že se s přehledem řadí mezi průměrné nejlepší žáky v okrese.Více zde: https://www.zsjestrebi.cz/news/ekologicka-soutez-pro-zaky-8-a-9-trid/

Ve středu 25. 11. se konal 18. ročník tradiční Ekologické soutěže. Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů. Letošní ročník byl zaměřen na světovou faunu a flóru a její ochranu. Druhá část se konala v ekologickém učilišti SOŠ a SOU. Zde žáci plnili soutěžní okruhy: fauna, neobvyklí živočichové, poznávačka dřevin, poznávačka živočichů, flóra, léčivé rostliny, národní parky světa a bio-eko test. Následovala prezentace projektu "plazi", poté se soutěžící dozvěděli výsledky soutěže.

Z 32 skupin se umístili žáci 8. třídy (Markéta Bratršovská, Veronika Svatušková a Jan Petříček) na 18. místě (podařilo se jim dokonce porazit jednu skupinu gymnazistů), žáci 9. třídy (Valerie Komárková, Violetta Khrapková a Jaroslav Pánek) na 25. místě. Tímto výkonem prokázali, že se s přehledem řadí mezi průměrné nejlepší žáky v okrese.Více zde: https://www.zsjestrebi.cz/news/ekologicka-soutez-pro-zaky-8-a-9-trid/
Ve středu 25. 11. se konal 18. ročník tradiční Ekologické soutěže. Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů. Letošní ročník byl zaměřen na světovou faunu a flóru a její ochranu. Druhá část se konala v ekologickém učilišti SOŠ a SOU. Zde žáci plnili soutěžní okruhy: fauna, neobvyklí živočichové, poznávačka dřevin, poznávačka živočichů, flóra, léčivé rostliny, národní parky světa a bio-eko test. Následovala prezentace projektu "plazi", poté se soutěžící dozvěděli výsledky soutěže.

Více zde: https://www.zsjestrebi.cz/news/ekologicka-soutez-pro-zaky-8-a-9-trid/