Tajná akce v kině

03.05.2017 17:43

V úterý jsem se vypravili na tajnou třídní akci. Na výpravu se s námi vydali i osmáci, kteří nad námi přijali patronát. Vypravili jsme se vlakem do Doks, zašli jsme na posilněnou před dlouhým večerem do restaurace paní učitelky Houžvičkové na boloňské špagety a malinovku a pak mohl začít nás velký večer. Budeme poprvé spát jako celá třída s paní učitelkou přec celou noc spolu a to přímo v kině. Vybrali jsme si film Psí poslání, který se nám opravdu moc líbil. Smáli jsme se i trošku poplakali. Po filmu nám pak pan ředitel Lomič ve foye připravil krátké povídání o historii tohoto vzácného kina a soutěž o hodnotné ceny. Za naší třídu vyhrála Deniska a Natálka H. originál DVD s dětskými filmy. Po vyčištění zoubků a připravení ložnice v kinokavárně kina jsme si přečetli dvě pohádky na dobrou noc a spinkali jsme všichni celou noc až do rána. Osmáci ještě večer shlédli vzácnou projekci 114 let nejstaršího francouzského filmu Cesta na měsíc a z výběru několika filmů si vybrali film na dobrou noc Špunti na vodě. Osmáci měli svou ložnici přímo pod promítacím plátnem, na pódiu kina. Tak pak rozbalili spacáky a mohli prožít svou první noc v kině přímo v sále. Ráno jsme zašli zase k paní učitelce Houžvičkové do restaurace na snídani a mohl začít náš velký společný projektový den, prolínající se češtinou, prvoukou, zeměpisem, matematikou, tělocvikem a hlavně kamarádstvím. Rozdělili jsme se do několika týmů, ve kterých měl každý prvňáček svého vedoucího osmáka, a mohly začít soutěže, které nás doprovázely po celou cestu kolem jezera, pláží, lesem, až jsme došli zpět ke škole, kde jsme výpravu zakončili vyhodnocením všech týmů. Každý tým dostal odměnu a mohli jsme se vrátit zpět do běžného dne. FOTOGALERIE