Škola a prosinec

19.12.2018 10:46

   Poslední měsíc roku má ve škole své specifické kouzlo. Žáci hromadně dospívají k závěru, že již není nutno se učit, neboť vše vyřeší Ježíšek, Santa a podobné bytosti. Ke stejným závěrům se pokoušejí nenásilnou formou směrovat i vyučující a nechápou jejich odlišný přístup k této problematice.

   Titíž, tedy učitelé, respektive v případě našeho školství spíše učitelky, si potichu zoufají, rvou si vlasy a za ochotné, nicméně chaotické spolupráce žáků zdobí školní i třídní vánoční stromky a pomocí nejrůznějších dekorací vytvářejí vánoční atmosféru. Navíc věří, že třídní oslava Vánoc bude vskutku vánoční.

Kromě těchto aktivit samozřejmě probíhají, a probíhaly, také jiné akce.

Každoroční Čertí stezka odvahy se i letos vydařila. Děsuplná cesta tajemným a různými strašidly a bubáky infiltrovaným lesem potěšila všechny zúčastněné. Inu, jak říkají psychologové, „je dobré, když se člověk občas malinko bojí“. Navíc naše čertí stezka pořádaná družinou a Mateřskou školou Provodín tradičně končí báječným občerstvením a psími kusy našeho milého čertíka Ferdy.

Asi nikdo z nás již nepamatuje počátky aviatiky a komerčního letectví v našich zemích a původní kbelské letiště. Možná se však najdou někteří pamětníci, kteří si  ještě, byť matně, vybavují původní terminál pražského letiště, dnes terminál č. 3 Letiště Václava Havla v Praze. A právě zde začala exkurze, které se naši žáci účastnili spolu se svými kamarády ze Základní školy Dubá. Viděli odbavování letadel, jejich navádění na „stojánky“, přihlíželi příletům a odletům obřích strojů velkých přepravních společností. A jak jinak, prohlédli si rovněž technické zázemí našeho největšího letiště. Na své zážitky budou mnozí jistě vzpomínat i po dlouhé době.

   A ještě nás v prosinci čeká seznámení s virtuální realitou, což je pochopitelně také obrovský zážitek. A navíc speciální vánoční kino v naší kinokavárně.

   Úplně na závěr, tedy 21. prosince, si užijeme malé třídní vánoce a vyrazíme na prázdniny, abychom  vychutnali ty opravdové svátky a nachystali se na příchod roku 2019.

   Přejeme si (a věříme), že bude úspěšný pro všechny.

Fotodokumentaci naleznete jako vždy na  www.zsjestrebi.cz.

PaedDr. Lubomír Kašpar