Recitační soutěž v Novém Boru

15.03.2018 21:07

Ve čtvrtek patnáctého se reprezentanti naší školy v recitaci, tentokrát výjimečně pouze kluci, vydali do Nového Boru, aby se zúčastnili okresního kola recitační soutěže. Hned při vstupu do krásného sálu jsme byli ohromeni. Nikoli krásou a uspořádáním místnosti, nýbrž neuvěřitelným množstvím účastníků. Bylo doslova nabito a další recitátoři a recitátorky stále přicházeli…

Jak jsme později zjistili, aktivních účastníků bylo o několik desítek více než sto. Porota složená z profesionálů všechny ujistila, že rozhodování bude objektivní a soutěž proběhne bez zádrhelů. Hned prvním zádrhelem však byla změna hodnocení. Porota nerozhodovala na závěr, jak bylo dobrým zvykem dříve, nýbrž po ukončení každé kategorie. Jelikož se soutěže účastnila i 0.a I.kategorie (prvňáčci, 2. a 3. třídy)  celkový  čas se neúnosně protáhl a mnozí, včetně týmu ZŠ Jestřebí, opustili kolbiště ještě před úplným závěrem.

Nicméně naši chlapci hájili čest a slávu školy ze všech sil, na palmu vítězství jsme sice nedosáhli, ale cestou domů jsme se shodli, že opravdu není důležité zvítězit, avšak zúčastnit se.

David i Filip získali zkušenosti z opravdu velké akce a již se těší na příští rok. A Honza? Kdo ví. Tváří se velice tajuplně…

Fotogalerie: www.smetankanovybor.cz/galerie/203-detska-scena-2018