Prvňáčkům začala škola

05.09.2018 18:54

Prvního září začala školní docházka 11 děvčátkům a 6 chlapcům 1. třídy. Někteří asi nemohli dospat a přišli před školní budovu ještě dlouho před jejím otevřením. Čekání se zdálo nekonečné. Pak ale konečně cvakl zámek a ve dveřích se objevil ředitel školy, paní učitelka Červenková a pan školník. Ten, jak už je v první školní den tradicí, zazvonil na zvonec a zvoláním ´škola volá´ vybídl děti do třídy.

Premiéru prvního školního dne absolvoval kromě prvňáčků i nový ředitel školy Mgr. Michal Kotek a nový pan školník Vincent Marek.

Kromě ředitele školy pak děti pozdravili i starostové obcí Provodín a Jestřebí. Jiří Štěrba dětem popřál, aby se jim dobře učilo, a kdyby je snad někdo zlobil, mají prý přijít za ním. Jestřebský Ing. Karel Schreiner se přidal s přáním, aby rodiče dobře zvládli nové povinnosti a dětem pogratuloval, že budou mít tak hodnou paní učitelku a hodnou paní družinářku.
Pak už dostala slovo paní učitelka Mgr. Lucie Červenková. Představila dětem jejich plyšového třídního maskota, se kterým si pak děti chodily jednotlivě potřást tlapkou.

Nastal čas organizačních informací pro rodiče. Děti si přebírá Bc. Monika Kuchynková a vede je do družiny. Určitě víte, že téma družiny je každý rok jiné. Letos bude pirátsko-námořnické. To se mají děti nač těšit! No, paní vychovatelka taky… Dětí je tolik, že se do družiny ani všechny nevejdou. Letos ale na malé piráty nebude sama. Pomáhat bude ještě spec. asistentka Gabriela Klivická.

Livia Vážná Hoffmannová
mail: mujprovodin@seznam.cz