Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" - 5. 5. 2017 v Jiráskově divadle v České Lípě.

05.05.2017 15:02

Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" jsme navštívili v pátek 5. 5. 2017 v Jiráskově divadle v České Lípě. Šlo o projekci sestavenou z dokumentů natáčených ve vynikající kvalitě a velmi poutavě z různých míst Brazílie. Projekt Paneta Země 3000 navštěvujeme každoročně a příští rok určitě pojedeme na díl nazvaný: "Barma (Myanmar)". Je to zajímavé a poučné doplnění školní výuky přírodopisu, zeměpisu a dějepisu.

Sami autoři popisují svůj program o Brazílii takto: „Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Česká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy.

Fotogalerie z této akce je zde.

Více informací o jednotlivých tématech a výukových celcích naleznete v popisu programu na odkazech níže.

Zde je popis programu o Brazílii.

Zde je odkaz na fotogalerii programu Planeta Země 3000.

Zde je odkaz na videa programu Planeta Země 3000.

Zde je odkaz na informace o programu Planeta Země 3000.