Poznáváme SRN - zemi našich sousedů

28.09.2017 15:46

Výlet do SRN na Lilienstein

Ve středu 27.září skupina zájemců z řad žáků 5.-9. ročníku naší školy vyrazila na turistický výlet do oblasti Česko-saského Švýcarska v zemi našich severních sousedů – Německu. Výlet byl celodenní, jeli jsme střídavě vlakem, autobusem a také přívozem přes řeku Labe. Po dvouhodinnové ranní cestě jsme vystoupili v německém Königsteinu, přepluli Labe přívozem a poté jsme vystoupali na vrcholy stolové hory Lilienstein. Za své úsilí byli všichni odměněni nádhernými výhledy do údolí Labe a na skalnaté masívy čs-sas. Švýcarska. Po přechodu Liliensteinu jsme postupně sestoupili do údolí a podél Labe jsme došli až do městečka Bad Schandau, které jsme si prohlédli a užili si jeho pohostinnosti a lázeňského prostředí. Počasí nám velmi přálo, užili jsme nádherný podzimní den.

FOTOGALERIE