Pohádkové záložky pro slovenské kamarády

23.10.2016 16:29

Záložka do knihy spojuje školy:  Česko-slovenský projekt

Žáci školní družiny se i v letošním školním roce zapojili do 7. ročníku Česko-slovenského projektu:  „Záložka do knihy spojuje školy“. Projekt vyhlásila Národní pedagogická knihovna Komenského v Praze a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami prostřednictvím výměny záložek do knih. Školní družině se podařilo navázat přátelský kontakt se ZŠ a MŠ HLAVNÁ. Děti vytvářely záložky z oblíbených knížek NA TÉMA: Čtu, čteš, čteme.  A to by nebyla naše družina, aby ze záložek neudělala pravé pohádkové, protože celoroční plán naší školní družiny nese název – Celoroční putování Z pohádky do pohádky. Nenásilnou formou motivuje děti k četbě a dobré zábavě. Projekt je kladným příkladem toho, jak lze upevňovat a rozvíjet nová mezinárodní přátelství mezi dětmi. My máme záložky hotové a nyní je stačí pouze poslat. Máme z nich velkou radost. Stejně se ale nejvíce těšíme na ty příchozí od slovenských kamarádů!

FOTOGALERIE: ZÁLOŽKY