Pochlub se a vyprávěj

11.02.2018 09:00

I letos pokračujeme v etickém školním projektu komunikace a rozvíjíme třídní projekt z loňska: Přines a vyprávěj. Letos hrajeme třídní hru: Pochlub se a vyprávěj. Děti mají za úkol najít ve svých všedních dnech nějakou aktivitu, ve které jsou výjimeční a za co by se pochválily, jsou za to na sebe hrdí a dlouze o sobě a to co dělají vyprávět. Právě výběr, samostatná volba a domácí příprava je jedna z nejdůležitějších věcí ke zdravé komunikaci, samostatnosti dětí a rozvíjení své osobnosti. Po dlouhém monologu, povídání a samostatném vypravování u tabule si pak spolužáci dávají různé doplňující dotazy a žáček u tabule na ně musí odpovídat a hledat sám odpovědi na všemožné, záludné otázky spolužáků. Někdy jsou opravdu filosoficky záludné a jindy hodně osobní a je na každém z nich jak odpoví a k dotazu se postaví.