Planeta Země 3000 v Jiráskově divadle v České Lípě

29.04.2016 13:39

Vybraní žáci naší školy se zúčastnili projekce Planeta Země 3000, která proběhla 28. 4. 2016 v od 10:00 v Jiráskově divadle v České Lípě.

Dětem se program líbil. Tentokrát byl zaměřen na Filipíny. Jde o spojení videozáznamů, hudby, výkladu autorů a prezentací. Jako zpestření výuky to bylo užitečné. Dostali jsme časopisy se zeměpisnou tématikou, DVD se záznamem projekce, plakáty a výukové materiály. Pokud Vás zajímají bližší informace, najdete je níže pod fotkou žáků, kteří se zúčastnili.

Popis programu: Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 4. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. V letošním roce divákům představíme úplně novýrevoluční projekční systém. Po téměř tříletém vývoji, přípravě a obrovském úsilí se našemu hlavnímu technikovi Petru Štěpánovi společně s kolegy z Německa a Rakouska podařilo sestavit a naprogramovat unikátní zařízení "Artemis", které za pomoci několika dataprojektorů obsáhne celou projekční plochu jedním obrovským obrazem o velikosti 2520x1080 px, tedy o formátu 21:9 (Hollywood Standard). Nově tak jako jediní v ČR budeme promítat tímto způsobem v plném filmovém formátu, tedy ve formátu o 30 % širšímnež je FULL HD. Nákresy, mapy, animace, fotografie a video sekvence jsou promítány špičkovými dataprojektory značky EPSON. K ozvučení používáme aparaturu značky L´ Acoustics, která je světovou jedničkou ve zvučící technice. Programy projektu Planeta Země 3000 přibližují žákům a studentům křehkost života, krásu i problémy naší planety a život obyvatel nejrůznějších zemí. Jedinečným kulturním zážitkem tak napomáháme k poznání a porozumění nejcennějšího místa, na kterém je nám dovoleno žít, naší planety Země.

Mgr. Tomáš Krejčík