Pasování na rytíře čtenáře

19.05.2017 19:24

V pátek jsme vyrazili na dlouho očekávanou zkoušku ve čtení do českolipské knihovny. Úkoly, abychom mohli být pasováni na rytíře čtenáře, byly tři. První byl rozpoznat schované písmenko, popsat ho dětem a říct několik slov, začínajících na tuto hlásku. Druhý úkol byl přečíst co nejlépe danou větu v knize a poznat do které pohádky patří. Třetí úkol byl odpřísáhnout, že se budeme chovat ke knížkám dobře a že budeme hodně číst. Pak královna Kateřina a princ Hynek mohli přejít ke slavnostnímu pasování. Dostali jsme všichni glejt a medaili a čtyři nejlepší, kteří králi s královnou ukázali své čtení nejlépe dostali i knihu. U nás to byl Honzík, Ivetka, Lukášek a Davídek. Za odměnu jsme si pak zašli k Piškulům na slíbenou velikou zmrzlinu a ledovou tříšť :o)  FOTOGALERIE