Noc s Andersenem

02.04.2016 19:19

V pátek 1. dubna se žáci společně s paní vychovatelkou M. Kuchynkovou a paní učitelkou J. Brožovou zapojili do 16. ročníku pohádkové Noci s Andersenem. Připomněli jsme si 180. výročí vzniku pohádky Malá mořská víla. Letošní nocování v družině bylo ve znamení oblíbených postaviček - modrožlutých Mimoňů. Vstup do družiny byl pouze v kostýmu. Žáci mohli přinést také různé věci Mimoňů do školní sbírky (polštářky, talířky, čepice, pyžama, plyšáky). Starší děti z jestřebské školy připravily na školní zahradě pro malé spáče mimoňovské legrační soutěže (kresba Mimoně poslepu, střelba na Mimoně, skládání puzzle, soutěž v pití brčkem, chůze s Mimoněm na pálce, shazování mimoňovských kuželek). Po jejich zdárném splnění se všechny děti vydaly zpět do školy, kde na žáky čekala noční diskotéka s dalšími ztřeštěnými úkoly (např. Mimoňům byla zima, tak musely na sebe děti obléci, co nejvíce oblečení nebo si v kruhu děti předávaly mimoní brýle, skládaly z písmenek slovo a to jméno spisovatele H. Ch. Andersena). O půlnoci jsme všichni hráli večerní schovávačku po celé škole. Baterky blikaly skoro do druhé hodiny ranní. Potom jsme si popřáli dobrou noc. Nikdo neodešel domů s prázdnou, ale naopak se spoustou nových zážitků. Děti mohly prožít filmový příběh Mimoňů za jedinou noc, jako by byl skutečný. Sice odcházely malinko ospalé, ale spokojené.  Velké poděkování za pomoc a ochotu při organizaci patří především starším žákům naší školy - M. Bratršovkému, M. Nepivodové, K. Piškulové, E. Šubové, J. Novákové, K. Kalmárové.

Také moc děkujeme paní Sýkorové, Holcové, Ernešové za upečené mimoňovské dorty a paní Piškulové za výborné croissanty. Pro děti to bylo opravdu sladké překvapení.

FOTA ZDE: Noc s Andersenem