Navštívili jsme Planetu Země 3000

28.03.2018 20:40

Dne 27. 3. 2018 se žáci 5., 6., 7. a 8. třídy zúčastnili programu „Planeta Země 3000“ v Jiráskově divadle v České Lípě.

Projektu jsme se zúčastnili již po několikáté. Program o Barmě (Myanmaru) se nám líbil a příští rok pojedeme na projekci o Kolumbii. V divadle se jen ve středu vystřídalo přes 1000 žáků a studentů, protože bylo třikrát po sobě plné divadlo. Každý si našel něco, co ho zaujalo a obohatilo o nové poznatky, které se hodí nejen pro hodiny zeměpisu a dějepisu. Z fotek níže je vidět, jak nádherná a zajímavá je to země.

POPIS PROGRAMU MYANMAR - DIVOKÁ CESTA DO BARMSKÉ ŘÍŠE

Vypravili jsme se do tajuplné Barmy, která byla po desítky let z velké části téměř hermeticky uzavřena okolnímu světu. Mnohé její lokality jsou přístupné stále ještě na základě speciálního povolení barmské vlády. Na terénních motorkách vyrazíme daleko od civilizace do nitra horského deštného lesa. Budeme pátrat po vesnicích pavoučích žen, které si své tváře zdobí tetováním. Vydáme se i po stopách královny jihoasijských tropických deštných lesů a jednoho z nejdelších hadů světa krajty mřížkované. Ukážeme si tradiční uměleckou výrobu (kamenosochařství, dřevořezbu a zlatotepectví), která ve své původní podobě přetrvává stovky let. Poznáme život tzv. mořských cikánů, navštívíme jednu z pro nás obtížně uvěřitelných pohřebních ceremonií, prohlédneme si nejkrásnější pláže jihovýchodní Asie. Poznáme tradiční zemědělství na plovoucích ostrůvcích, pochutnáme si i na sladkých tropických plodech a nejedné barmské specialitě. Během naší společné cesty zažijeme nevšední dobrodružství a opět dojdeme nejednoho poznání. Vydejte se za poznáním společně s námi a zažijte Barmu v její nejčistší podobě.