Návštěva z Grabštejna

01.12.2018 21:44

Žáci v Provodíně měli v úterý 26.11.2018 nečekanou návštěvu z našich zbrojených složek. Na besedu k nám přišel armádní psovod – rotmistr z posádky Grabštejn. Pozdravili jsme se jako vojáci a pak nám popsal svou maskáčovou uniformu. Už víme, že je jiná do lesa a jiná třeba na poušti.  Objasnil dětem práci v armádě, jaké jsou její složky a vysvětlil i význam české armády. Přinesl také ukázat vojenský balíček s jídlem na jeden den. Děti měly tolik dotazů a připomínek, že se musela připomenout i vojenská disciplína, abychom se slyšeli. Když rotmistr vyndal plynovou masku, chtěl si jí každý hned vyzkoušet. Zasvěceně povídal o různé vojenské technice, jak a k čemu se využívá. Zajímavý byl návod na záchrannou, plovací vestu. Stačí dvě prázdné petlahve upevnit do bočních kapes kalhot a jednu pod bundu a už plaveme.  Bohužel jsme museli naši bouřlivou diskusi  se zvoněním ukončit, ale dostali jsme pozvání na jaro k vojákům na Grabštejn, takže se máme zase na co těšit.