Návštěva nemocnice

18.01.2018 16:35

Krásné zimní zasněžené počasí nás provázelo při dnešním výletu do nemocnice. Cesta autobusem nám rychle utekla a v dětské části nemocnice nás přivítala velmi příjemná paní Alena Houdová, která se v nemocnici věnuje dětem, hraje si s nimi, ale také je připravuje formou hry na vyšetření nebo na operaci. Paní Alena nám zahrála loutkové divadlo o tom, jak holčička Markétka neměla ráda ovoce a zeleninu a tak na ní velmi rychle vlezla zákeřná babizna bacilka. Každá pohádka však končí dobře, a tak i naše Markétka se brzy uzdravila, protože vypila výborný čaj s citrónem a dokonce začala jíst i ovoce a zeleninu a kupodivu jí to i chutnalo. Po pohádce jsme si prohlédli spoustu zajímavých věcí co používají doktoři a koukli jsme se na snímky z rentgenu. Následovala procházka po prázdných pokojíkách na dětském oddělení nemocnice, vypadalo to tam skoro jak na nějakém hotelu a prohlédky jsme si také pohádkově malovanou spojovací chodbu mezi dětskou a dospěláckou nemocnicí. Poděkovali jsme za vyčerpávající informace a krásnou pohádku a po posilnění svačinou, co nám nachystaly maminky, jsme se vydali na cestu zpět. Měli jsme spoustu času, a tak děti kráčely zasněženou krajinou z nemocnice až na autobusovou zastávku. Děti byly hodně šikovné, statečně kráčely celou cestu bez fňukání, a to i ty nejmenší. Vyčerpaní jsme dojeli do naší školky, kde nás čekal výborný oběd a vyhřáté postýlky.

Fotogalerie zde: