Měsíc říjen se sluníčkem

01.11.2016 20:58

Říjen  2016  v  Mateřské  škole  Jestřebí

Podzimní měsíc říjen  jsme 5. 10. začali první návštěvou v keramické dílničce p.Svatuškové. Dětem se zde  náramně líbilo a i výsledky byly nádherné – jablíčka, lístky, kytičky, několik sněhuláčků a šnečků. Pro někoho to bylo opravdu první setkání s keramickou hlínou a všichni už se těšíme na listopadové  tvarování s nádechem čertů.

Hned druhý den 6. 10. nás navštívilo malé divadélko Úsměv s pěknou pohádkou „O neposlušném beránkovi“. Děti si hravou formou připomněly, že neposlušnost se nevyplácí. Po příběhu s beránkem si děti ještě společně zazpívaly, zahrály hry a popovídaly o dobru a zlu v pohádkách i v reálném životě.

Není pátek jako pátek a ten 14. 10. byl až do pozdního podvečera pro několik dětí „pracovní“. Kulturní komise obce nás pozvala ke krátkému vystoupení při  setkání starších občanů naší obce. Šest dětí zde předvedlo několik podzimních básní a říkanek a za to sklidily pěkný potlesk a sladkou odměnu.

No a konec měsíce října byl ve znamení focení dětí s vánočním motivem. V široké nabídce fotografií i různých doplňků si snad mohl vybrat úplně každý ( např. velké foto, kalendář, hrneček, puzzle, plátno, aj. ).

Během celého měsíce jsme samozřejmě nezapomněli ani na práci a zábavu:

- ochutnávka ovoce a zeleniny byla dobrá

- v bramborovém týdnu jsme vyráběli tiskátka, houbičky i šípkové ježky…

- sluníčkový týden byl barevný a usměvavý a sluníčka „září“ v prostorách školky

- papírové deštníky by nikoho neuchránily před deštěm, jsou ale hezky barevné

- pohádka O veliké řepě je klasická lidová pohádka a děti se náramně bavily

- výuka anglického jazyka s interaktivní tabulí je zajímavá

- lákavá je pro děti nabídka pohádek přes interaktivní tabuli

- s tabulí se také pracuje ( rozvoj poznání, grafomotorika, poznávání barev, zvířátka, písničky, aj. )

Prostory školky také zdobí dýně a tykvičky, barevné listy a mnoho různých přírodnin, které jsme nasbírali s dětmi při dopoledních procházkách. Děkujeme také několika rodičům za dýně, tykvičky a kaštany. Nejprve kaštany  použijeme na hraní i k pracování a následně pro zvířátka na zimu do lesa.

Podzim je už v plném proudu – sklízí se ovoce a zelenina, sluníčko hřeje o mnoho méně, fouká vítr, padá listí = příroda se pomalu a jistě připravuje na zimu a nás budou čekat přípravy na čerty a Mikuláše a hlavně pro děti nejlákavější dny v roce – Vánoce a s tím spojená vánoční besídka v naší školce.

 

                                                                                                          Pitelková Vlasta

                                                                                                          ved.odl.pracoviště