Mandaly z písku pro veřejnost

08.04.2016 20:31

Ve čtvrtek 7.4. jsme se už podruhé sešli na kurzu výroby pískových mandal. Všech třináct účastníků si vyzkoušelo krásnou techniku a vytvořili si originální obrázky, které si odnesli domů.

Mgr. Petra Šolcová

Za zvuku meditační hudby a promítaných mandal jsme vyráběli symbolické magické obrazce, vysypané barevným pískem. Fantazie dětí i dospělých vytvářela nejrůznější zajímavé tvary. Pracná metoda založená na barevném cítění, trpělivosti a rozvoji jemné motoriky zaujala všechny. Během tvoření jsme se naučili něco o pískohraní, také jsme se dozvěděli, co jsou to mandaly a hlavně jsme pěkně relaxovali. Výsledky práce byly nečekané – zajímavé a poutavé. Nakonec jsme se dozvěděli také něco o sobě podle seznamu barev s vysvětlivkami, co která symbolizuje. Věříme, že se nám podobnou výtvarnou dílnu podaří brzy znovu pod vedením zkušené výtvarnice zopakovat.

Mgr. Zuzana Šťastná

fotogalerie: Mandaly

video: ZDE