Listopadové povídání

05.12.2016 14:04

Listopad 2016 v Mateřské škole Jestřebí

Opět celý měsíc byl plný akcí, práce, zábavy a mnoha zážitků, jako např.:

•     3. 11. - další část projektu DDM Libertin „Se zvířátky po školkách“, tentokrát HADI. Děti měly možnost prohlédnout si i osahat krajtu královskou a krajtu tygrovanou, dozvěděly se zajímavosti o jejich chovu, stravě ale i užitečnosti.

•     8. 11. - bylo poprvé v naší školce Halloweenské hraní. Před samotnou akcí se děti posilnily perníkem a čajem od našich p. kuchařek. Na školní zahradě mezi tím bylo pro děti i rodiče přichystáno několik her, soutěží, závodění, luštění hádanek, skládání, aj.  a to vše již podsvíceno mnoha svíčkami pro zvláštní až strašidelnou atmosféru a ještě nad zajímavými převleky ( strašidla, pavouci, dýně, netopýři, aj.) bděla Bílá paní. Za splněné úkoly děti dostaly sladké odměny a pak se do mrazivého podvečeru vydal lampionový průvod kolem našeho hradu. Kouzelný zvoneček poté opět na školní zahradě ukončil toto hraní, děti dostaly krásné diplomy a rodiče velké poděkování za účast a spolupráci. Všichni jsme si akci náramně užili a těšíme se na další společná setkávání.

•     10. 11. - další hudební představení výborné hudebnice p. Čemusové, která tentokrát za dětmi přijela s představením „ O ptačím sněmu“. K jednotlivým ptáčkům si děti připomněly i známé písničky, jako např. Žežuličko, kde jsi byla; Vyletěla holubička; Vrabec a sýkorka; Čáp – klapy, klap; aj.  Děti se zapojily s chutí do zpívání i pohybových aktivit a příští jistě zajímavé setkání bude před maškarním karnevalem ve školce a ponese název Karneval zvířat.

•     15. 11. - tentokrát keramická dílnička u p. Svatuškové již byla ve znamení Vánoc. Společně jsme s dětmi z keramické hlíny vyráběli vánoční ozdoby na stromeček.  Vzniklo několik rybiček, hvězdiček, stromečků, zvonečků, ale i jiná „nevánoční zvířátka“. Děti toto tvoření náramně baví a tak čas v dílničce rychle utíká.

•     21. 11. - pro část našich dětí začal plavecký výcvik pořádaný základní školou. Společně s dětmi z MŠ v Provodíně a s dětmi z 1. třídy ZŠ se děti seznamují se základními pravidly  ve vodě, učí se poznat svoje možnosti a schopnosti a hlavně to, že plavání je přirozený pohyb a je vhodný pro zdraví i odpočinek.

•     29. 11. - na konci měsíce jsme ještě jednou navštívili keramiku u p. Svatuškové. Vánoce se kvapem blíží a děti si vyráběly vánoční dárečky pro své nejbližší. Vznikaly zde nádherní kapříci a věříme, že se všem budou líbit. Možná za mnoho  let se někdo rád podívá  na zajímavý dárek z předškolních let a pousměje se nad svým výrobkem.

•     V průběhu měsíce jsme  ovšem také  s dětmi trénovali na vánoční besídku pro rodiče, připravovali se na vánoční dílničku v mateřské školce i  na mikulášskou nadílku. Také zimní a předvánoční výzdoba celé školky je v plném proudu, protože adventní čas nás neomylně vede k nejkrásnějším svátkům v roce.

Děkujeme za spolupráci všem rodičům, OÚ Jestřebí  i  kolegům a vedení ze základní školy.

Přejeme všem krásné Vánoce a pohodový rok 2017.

kolektiv  zaměstnanců  MŠ  Jestřebí

UPOZORNĚNÍ:

Ve dnech 23. 12. - 30. 12. 2016 bude celá Mateřská škola Jestřebí  uzavřena.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 2. ledna 2017.