Listopad v mateřské školce

27.11.2015 09:17

Hned počátkem měsíce měly děti nevšední zážitek – mobilní planetárium. Společně s dětmi v MŠ v Provodíně děti zjistily, jak spousta hvězd  na obloze vypadá. Cesta Měsíčku za Sluníčkem byla zdlouhavá a při svém putování hvězdnou oblohou potkal všechna znamení zvěrokruhu. Pro nás pro všechny to bylo úžasná a naučná podívaná.

11. 11. má podle pranostik přijet Sv. Martin na bílém koni. Počasí nám letos příliš nepřálo, ani žádného Martina ve školce tentokrát nemáme, a tak si děti bílého koníka alespoň vyrobily.

Ačkoliv byl pátek třináctého, den byl pěkný. Letos opět DDM Libertin v České Lípě pořádá pro předškolní děti projekt na téma: Zvířátka ve školkách“. První téma – hadi. Zvláště pro naše nejmenší děti to byl opravdový zážitek a pro mnoho z nich poprvé styk s takovými zvířátky. Užovka – Korálovka a Krajta královská, hezká ale i nebezpečná zvířátka. Děti si vyslechly, kde žijí, jak se chovat při styku s nimi, jak a čím je krmit a malé „pohlazení“ na závěr bylo pro mnohé jak stezka odvahy.

Jedno z pracovních témat tohoto měsíce bylo „bezpečně do školky“. Na dopravní výchovu dětí se zaměřujeme celoročně, procvičujeme mnohé situace při vycházkách i v dopravě, děti se učí základní dopravní značky, barvy na semaforu, aj. Dopravních prostředků je mnoho druhů a také naše „krabičkové“  byly rozmanité, nápadité, barevné – prostě úžasné.

Počasí vůbec nevypadalo na předposlední měsíc roku a tak i naše procházky většinou směřovaly do přírody. Zde jsme mohli sbírat žaludy, kaštany, šípky, kamínky, různé listy a větvičky, které postupně používáme k výzdobě školky a také použijeme na „vánoční dílničce“, která bude začátkem prosince ve školce.

Také pilně nacvičujeme básničky a písničky na vánoční besídku, kterou zakončíme rok 2015.

Pitelková Vlasta
                                                                                                          MŠ Jestřebí