Lesní pedagog v Provodíně

15.11.2018 20:33

Prvouka a tělocvik trochu jinak - to bylo heslo lesních pedagogů z Vojenských lesů a statků, kteří nás navštívili ve středu v Provodíně. Sluníčko, jako kdyby to tušilo, vykouklo mezi mraky a my jsme si mohli tyto dvě hodiny užít venku. Poslechli jsme si velmi zajímavé povídání o zvířatech v lese, o tom, jak se chystají na zimu a jak vypadá les na podzim a v zimě. Hlásili jsme se jeden za druhým a odpovídali na záludné otázky. Jen jsme nevěděli, jak se jmenuje zvíře, které se podařilo vrátit do přírody v oboře Židlov - byl to zubr. Sáhli jsme si na kožešiny lesních zvířat, potěžkali jelení parohy, složili si zvířátkové puzzle a pak jsme začali sportovat. Dvě veliké skupiny měly za úkol běhat, skákat, tleskat, házet šiškami, atd......., ale hlavně spolupracovat. Velkou radost nám udělalo veliké puzzle, které jsme si sami mohli dozdobit opravdovými listy. Zůstalo nám ve škole. A na úplný závěr - bezpečnostní páska na ruku. Na jaře si prý máme těšit na velkou přírodovědnou vycházku po naučné stezce Jeřáb v Hradčanech.