Květnové povídání

05.06.2017 12:49

Květen  v mateřské  škole
Hned začátkem měsíce nás p. Benedek z DDM Libertin v České Lípě navštívil s posledními zvířátky tohoto školního roku. Morče Andulka, ježek bělobřichý a králíček Ema – o těchto zvířátkách se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací, např. jak a čím je krmit, kde se jim líbí přebývat, jak se o ně starat, aj.
Následující den, ve čtvrtek 4. května, proběhl v naší školce zápis dětí na nový školní rok. Rodiče tentokrát přišli zapsat pouze 5 dětiček, kterým se ve školce náramně líbilo. Posledních několik měsíců tohoto školního roku rychle uplyne a s novými dětmi se již v září sejdeme.
Ve čtvrtek 11. května fotografka p. Figarová zvěčnila děti u „hradu“ na dětském hřišti a vznikly opravdu hezké fotky. Za mnoho let se jistě všichni pousmějí nad vzpomínkami ze školky.
Druhou květnovou neděli mají vždy svátek maminky. Ani tentokrát děti na ně nezapomněly a k básničce všechny samostatně  vyrobily malou ozdobu na krk. Vždyť i sebemenší dárek každou maminku potěší.
Někdy pracovníci DDM Libertin jezdí za dětmi do školky, jindy zase děti musí vyrazit na návštěvu k nim. Tentokrát si předškoláci v pátek 19. května dojeli vyslechnout povídání o netradičních – zastaralých řemeslech. Druhá část tohoto projektu byla zaměřena na činnost s látkami – tkadlec, švadlena. Děti byly překvapené, jak se dříve složitou cestou vyráběly látky.
Firma PRIMA VIZUS již několik let provádí  vyšetření zraku očí dětí v mateřských školkách. Také u nás toto vyšetření provádí několik let a tentokrát bylo na žádost rodičů vyšetřeno 10 dětí. Za týden všichni obdrželi výsledky vyšetření a podle toho se pak mohou obrátit přímo na očního lékaře.

Pro práci i zábavu nám bude zbývat jen poslední pracovní měsíc tohoto školního roku. Čeká nás Den dětí, školní výlet, závěrečná besídka a rozloučení s předškoláky a hlavně si užívat hezkého počasí.

Pitelková Vlasta
                                                                                                          MŠ Jestřebí