Když andělé cestují .....

07.12.2017 00:00

Ve čtvrtek 7.12.2017 skupina zájemců z řad žáků 4.-9. ročníku a jejich rodinných příslušníků vyrazila na zájezd do německých Drážďan. Jeli jsme vlakem a cestou jsme sledovali nádhernou krajinu a užívali společných chvil. Naším cílem byly tradiční vánoční trhy, které, jak jsme se dozvěděli, byly v tomto roce již 584. v pořadí. Prošli jsme si řadu zajímavých stánků na trhu, prohlédli a nakoupili jsme si tradiční výrobky, svezli jsme se na kolotoči. Především jsme však "nasáli" nádhernou atmosféru trhů a adventního času. Počasí jsme měli luxusní, slunečno, bezvětří a svěží vzduch po celý den. S dětmi, které cestují již pravidelně, jsme se již naučili německé přísloví: "Když andělé cestují, počasí je krásné". Děkujeme, že bylo krásné a my jsme si užili luxusní procházku Drážďany. Je fajn, že naši rodiče podporují takto své děti v poznávání okolního světa.

Velkou část pobytu jsme také věnovali i prohlídce historického centra Drážďan, navštívili jsme známý obnovený kostel Frauenkirche, prošli z tržnice Altmarkt na Neumarkt, prohlédli jsme si a prošli promenádu s výhledem na Labe a strávili příjemný čas v prostorách drážďanského Zwingeru, kde jsme mohli obdivovat skvělou architekturu - ať už budov nebo soch. Den jsme završili drobnými nákupy v ulici Pragerstraße a někteří z nás tradiční pečenou klobásou na náměstí Wienerplatz u drážďanského nádraží. V průběhu pobytu jsme také přečetli mnoho německých nápisů, abychom se přiučili něco z němčiny, která je naším druhým cizím jazykem, který se učíme ve škole od sedmé třídy a na jazykových kroužcích. Vraceli jsme se večerním vlakem, unavení a uchození, ale spokojení a plni zážitků a nových poznání. Spousta fotografií dokumentuje náš den v zahraničí.

Doprovod, krom pedagogického personálu, tvořily také některé maminky a také jedna babička, kterým patří také poděkování za pomoc při organizaci a přesunech dětí a také za udržování dobré nálady. Také velký dík všem za dodané fotografie:-).

Akce se mohla uskutečnit také díky vedení školy, které podporuje naše cestovní aktivity a tím umožňuje rozšiřování obzorů žáků, využití jazyků v praxi a poznávání a stmelování kolektivu žáků průřezově ročníky.

Děkujeme neznámému kolemjdoucímu občanovi ČR za tuto skvělou fotografii a jí podobné, které nám s úsměvem a ochotou udělal:-)

FOTOGALERIE ZDE