Knihovna v České Lípě, první vysvědčení a školní parlament - to vše jsme stihli v jeden den

01.02.2019 20:19

Poslední den 1. pololetí jsme zakončili vskutku pestře. Hned ráno jsme autobusem odjeli do České Lípy, kde už na nás v knihovně čekala paní knihovnice Zuzka. Ta pro nás měla důležité informace o knihovně, o tom, jak zacházet s knížkami, povídala nám, jak je důležité číst a poslechli jsme si veselou pohádku o Nezbednicích. Mohli jsme prohlížet všechny knihy, které nás zaujali a dvě jsme si dokonce vypůjčili do třídy. Až se naučíme všechna písmenka, pojedeme do knihovny ještě jednou. Tentokrát tam na nás bude čekat rytíř se svou komtesou a bude nás pasovat na čtenáře. To už se těšíme. Tato slavná událost nás čeká v květnu. 

A to není vše, co jsme zažili. Společně jsme si připomněli, za co všechno dostáváme 1. vysvědčení - a že toho nebylo málo - naučili jsme se školní pravidla, počítat do deseti, umíme 15 písmenek, pojmenujeme roční období, známe části lidského těla, umíme spoustu písniček, vyrobili jsme mnoho výrobků, namalovali plno obrázků, chodíme do tělocvičny a plavat.......Rozdala jsem tolik jedniček jako asi ještě nikdy :-) 

Po návratu do školy jsme měli od starších spolužáků připravené překvapení - krásné a rozmanité pohoštění - ovocný salát, zeleninové mísy a další dobroty. Vysloužii jsme si od nich i velký potlesk za naše velké úspěchy. Ale zatleskali jsme i my jim, protože jejich vysvědčení byla také krásná.

Tak vzhůru do 2. pololetí.

Omlouvám se, ale nemohu vložit fotografie z předávání vysvědčení. Fotografie jsou focené na výšku a tento editor neumožňuje jejich otočení. Poinformuji se o jiných možnostech a případně fotografie vložím dodatečně.