Karnevalový únor

10.03.2017 13:06

Nejkratší měsíc roku je pryč, ovšem i v těchto dnech se dalo stihnout spoustu zážitků.

První velkou akcí byl každoroční maškarní karneval ve školce. Letos se zúčastnilo rekordních 25 masek a převleků, jako např. beruška, včelky, několik princezen, piráti, loupežníci, rytíři, čertíci i několik zvířátek. Bylo to opět nádherné dopoledne – děti si zasoutěžily, zazpívaly i zatančily a závěrem byly vyhlášeny nejhezčí masky-převleky. Těmi byly princezna  Elza z pohádky Ledové království – šaty oblékla Natálka Malčíková  a upír Drákula  - v podání  Jakuba Jandla.

V pondělí 13. února nás navštívila paní psycholožka PhDr. Zdeňka Kholová z Liberce. Strávila s námi celé dopoledne a její pozorování a postřehy jistě přispějí k dalšímu zkvalitnění vzdělávací a výchovné činnosti v mateřské škole.

Po dva dny dopoledne jsme navštívili s dětmi keramickou dílnu u p. Svatuškové. Tentokrát si děti tvořily srdíčka a kytičky pro maminky k jejich březnovému svátku. Při práci s hlínou  si děti procvičují jemnou motoriku, představivost, fantazii, barvy i kamarádské vztahy, neboť často je třeba poradit i pomoci. Výsledkem byly opravdu hezké výrobky a spousta maminek bude jistě překvapena nad šikovností svých dětí.

V pátek 17. února vyjeli předškoláci do České Lípy do DDM Libertin, kde byla pro ně připravena první část akce „Povídání o řemeslech“. Děti si zde vyslechly a následně i vyzkoušely, co dříve obnášelo řemeslo „Hrnčíř – keramik“. Zjistily, že tato práce byla velmi zajímavá, ale i náročná na postřeh, představivost a také trpělivost. Cestou na autobus děti nakrmily u Ploučnice kačenky a již se také těšily na dobrý oběd.

V průběhu celého zimního měsíce jsme opět nezapomněli na ptáčky. Pravidelně jsme doplňovali na větvičkách lojové koule a nejraději děti dosypávaly slunečnicová semínka. Pak už stačilo další dny jen pozorovat kdo si přiletěl pochutnat. S dětmi jsme vyrobili krmítko a několik papírových ptáčků a ti nám  zkrášlují vstupní chodbu ve školce.

Zajímavé také bylo pozorování stop ve sněhu – ptáčci, kočka, pes, lidské stopy =  to vše se dá objevit na sněhu. A že sněhu v letošní zimě bylo dost a dost a než přišly první teplé sluneční paprsky, sněhuláci na školní zahradě si užívali svůj čas.

Všechno ale jednou končí a my už se těšíme na jaro. Koncem měsíce při procházkách jsme objevili první sněženky, sedmikrásky, začínala kvést jíva a raší první pupeny na stromech.

Prostě – jaro se blíží.

Pitelková Vlasta