Jarní měsíc březen ve školce

13.04.2017 23:50

Jarní měsíc březen byl plný zážitků a zajímavostí.

•     1. března jsme s dětmi shlédli další část cyklu „ Po školkách se zvířátky“, který pro děti připravuje p. Benedek z DDM Libertin v České Lípě. Bezobratlí – to byl název dalších zvířátek, které děti mohly shlédnout a dozvědět se opět něco nového a zajímavého. Velký pavouk sklípkan, štír a suchozemská želva – u pavouka a štíra byl u dětí trochu ostych ovšem želva se hned stala velkým kamarádem.

•     8. března  nás opět navštívila p. Čemusová a to s hudebním příběhem „Já jsem muzikant“. Tentokrát si děti zopakovaly názvy a zvuky nejznámějších hudebních nástrojů, procvičily zpěv, hru na tělo a k tomu několik hezkých lidových písniček.

•     8. březen je také svátek všech žen a tak hlavně pro maminky a babičky si děti vyráběly hezké kytičky a k tomu se naučily malebnou říkanku. V kroužku keramiky ještě vyráběly srdíčka sypaná sklíčky a malé kytičky. Věříme, že se všem dětské výrobky moc líbily.

•     V pátek 24. března děti v místní tělocvičně shlédly poutavý příběh o přírodě. Putovní sférické kino nabídlo naučný příběh „Tajemství stromů“. V této podívané měly děti jedinečnou možnost prohlédnout si svět očima malých brouků. Na mnoho zvídavých otázek odpovídali hlavní hrdinové filmu: zvídavá a milá beruška Dolores a  svatojánský brouček Michael. Spolu s nimi děti cestovaly světem přírody a odhalily největší „tajemství stromů“.

Pro všechny to byl úžasný zážitek.

•     V úterý 28. března nás jako každým rokem pozval do České Lípy do kina Crystal krejčík Honza  a to na představení: Kdo si počká, ten se dočká. Opět poutavými a melodickými písničkami krejčík Honza poukázal na současné aktivity dětí = televize, počítače, videohry, tablety a připomenul jim, že by měly sportovat, zajímat se o přírodu, hry, všímat si více lidí  a obyčejných věcí kolem sebe.

•     Blíží se pro některé děti zápis do 1. třídy ZŠ a proto jsme také navštívili současné prvňáčky v jejich třídě. Budoucí školáci si se zájmem prohlédly vybavení třídy, vyslechly si co se již prvňáčci za více jak půl roku pilné práce ve škole naučily, společně v některých úkolech dokonce porovnávaly vědomosti. Začátkem dubna se nechají „zapsat do velké školy“ a budou se těšit, že po letních prázdninách se z nich také stanou praví školáci.

 

Jaro je v plném proudu, kvetou kytičky, zpívají ptáci a celá příroda se začíná konečně probouzet a naše školní zahrada také čeká na své kamarády, kteří si budou hrát, skotačit, sportovat nebo jen tak pobíhat a hrát si.

 

 

                                                                                                          Pitelková Vlasta
                                                                                                                 MŠ Jestřebí