Jak bylo v Praze na Vyšehradě

12.03.2019 19:00

Březen je měsíc knihy a my z Provodína jsme to náležitě oslavili. Připomněli jsme si jednu slavnou knihu, totiž Staré pověsti české. Už víme, odkud skočil Horymír na Šemíkovi, když utíkal před svým trestem a víme, kde vládla kněžna Libuše, kdo byl svatý Václav a že se na Vyšehradě objevil i čert, který tam přinesl, podle pověsti, kamenný sloup až z Říma. Také jsme viděli rotundu svatého Martina, na které jsme našli dělovou kouli z 18. století. Výhled z hradeb byl úchvatný - Praha stověžatá se nám ukázala v plné kráse, když se v poledne rozezněly všechny zvony. 

Navštívili jsme i slavný hřbitov, kde jsou pohřbení např. páni skladatelé Bedřich Smetana a Antonín Dvořák, slavní spisovatelé a spisovatelky Karel Čapek, Jan Neruda a Božena Němcová. S nimi jsme si připomněli i knihy pro děti. Zjsitili jsme, kdo byla Ema Destinová a kde je vyobrazena. 

Na Vyšehradě mají i velké dětské hřiště, kde jsme naši prohlídku zakončili. Tím náš výlet ale neskončil. Cestou domů - v Líbeznicích - na nás čekal sám pan kouzelník Kožíšek a provedl nás svým Zrcadlovým labyrintem, ukázal nám spoustu optických klamů a společně jsme se zasmáli u veselých zrcadel. 

Počasí nám přálo, děti dodržovaly pravidla, domů si vezeme suvenýry z výletu a vůbec - celý den se moc povedl.