Výuka PŘÍRODOVĚDY v přírodě

26.10.2015 18:40

V rámci ekologické, environmentální výuky naší školy a hodin přírodovědy v naší třídě jsme se domluvili, se sdružením přátel přírody Čmelák, že v pondělí 26.10. pojedeme se 4. třídou, která také momentálně probírá ekosystémy v přírodě do Jablonného v Podještědí na řízený program v mokřadech na téma o ekosystémových službách. Kromě poutavého vyprávění o živém životě v mokřadech, rozdělení služeb ekosystémů, klimatické funkce - transpirace listy stromů a její vysvětlení, biodiverzita - hra hádej, kdo jsem - živočichové mokřadu, samočistící schopnost a ochrana proti povodním - stavby filtrů na vodu se žáci formou her dozvěděli ještě mnohem více názorně ze života hmyzu, vodních zvířat a pojmenování přírodnin než v lavici ve škole ;o)

Fotky z výletu naleznete ZDE