Exkurze na zámek Loučeň

14.06.2019 13:04

Dne 10. června se žáci druhého stupně naší základní školy zúčastnili společného zájezdu na zámek Loučeň, který se nachází ve středočeském kraji mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem.
První zmínka o zámku, který má bohatou historii, se datuje do první poloviny 13. století. Mezi významné majitele zámku patří např. Valdštejnové, kteří přišli na zámek r. 1623. Na začátku 19. století se majitelem zámku stává šlechtický rod Thurn – Taxis, který si jej podržel prakticky až do druhé světové války.
V současné době je zámek zpřístupněn veřejnosti a nabízí, kromě tradiční prohlídky, také i různé aktivity jak pro širokou veřejnost, tak i pro školky a školy.
Díky tomu měli žáci naší školy příležitost si zámek prohlídnout a dozvědět se v rámci vzdělávacího programu „Hostina na zámku“, který byl součástí projektu Etika, také něco o tom, jak majitelé zámku stolovali a jaká pravidla mají být při stolování dodržována.
Po ukončení programu a prohlídky zámku si všichni užili přibližně hodinu v přilehlém venkovním areálu, který nabízí atrakce v podobě různých labyrintů.
Celý výlet byl nakonec zakončen společným obědem v zámecké restauraci, po kterém již následoval návrat domů objednaným autobusem.
CELÁ AKCE BYLA PRO ŽÁKY HRAZENA ZE SRPŠ JESTŘEBÍ-PROVODÍN. DĚKUJEME.