Etiketa, pololetní vysvědčení a bílý den

03.02.2018 09:59

Dny na přelomu 1. a 2. pololetí byly doslova nabité událostmi. Ve středu k nám zavítala odbornice přes slušné chování, která nám sdělila důležité informace, co se týče chování ve škole a třídě. Pomohla nám ale i připomenout  takové informace, které už dávno známe, ale nějak na ně zapomínáme. Ve třídě byl zvolen Správce pozdravu, který by nám měl připomínat, že zdravit - je normální. Stanovili jsme si, že správce pozdravu je zároveň velitelem týdenní služby. Naše trojice, která je v daném týdnu službou má tedy kromě mazání tabule, rozdávání sešitů, přípravy pomůcek, zalévání květin, udržování pořádku a odemykání dveří ještě jednu povinnost. 

Poslední hodinu ve středu jsme si rozdali pololetní vysvědčení. Pět měsíců uteklo jako voda a my mohli hodnotit. Někdo byl příjemně překvapen, někdo byl maličko zaskočen, ale rozdala jsem překrásná vysvědčení. Většina žáků naší třídy prospěla s vyznamenáním. 

Také nás čekala ale méně příjemná událost a to bylo rozloučení s naším spolužákem Pepou V. Stěhuje se. A tak mu spolužáci připravili několik dárků a dopisů na rozloučenou. Dostal od nás kšiltovku, na kterou jsme se mu všichni podepsali. Budeme mu držet pěsti, ať se mu v nové škole daří. 

Ve čtvrtek jsme přišli všichni v bílém, ozdobili jsme korunku paní Zimy a ......teď budeme jenom čekat, jestli se počasí umoudří a trochu té zimy nám nadělí. 

Celé pololetí jsem dětem četla (a děti vzorně naslouchaly) dobrodružný a krásný příběh Ronja, dcera loupežníka. Děti se do knížky zamilovaly. Hlavní hrdinové Ronja a Birk jim doslova učarovali. Toto čtení jsme završili shlédnutím zfilmovaného příběhu. Zjistili jsme, že každý si Ronju, Birka, Mattise a další hrdiny představoval jinak. 

V naší třídě jsme začali hrát motivační hru. Děti sbírají kartičky, které si skládají do mozaiky a po složení celého obrázku je čeká příjemná odměna - 1. obrázek sbíráme již 14 dní a odměnou bude odpoledne strávené ve školní kuchyňce, kde si připravíme nějakou dobrůtku.

Bohužel musím ještě konstatovat, že v měsíci lednu se celkově ve třídě zhoršila příprava na vyučování - často chybí domácí úkoly, pomůcky, ořezané tužky atd. V novém pololetí na tom zkusíme zapracovat. Začala jsem kontrolovat každý týden penály, které jsou ve většině případů naštěstí v pořádku.

V pátek už začínáme plavat :-)