Ekologická soutěž pro žáky 8. a 9. tříd

25.11.2015 20:00

Ve středu 25. 11. se konal 18. ročník tradiční Ekologické soutěže. Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů. Letošní ročník byl zaměřen na světovou faunu a flóru a její ochranu. Druhá část se konala v ekologickém učilišti SOŠ a SOU. Zde žáci plnili soutěžní okruhy: fauna, neobvyklí živočichové, poznávačka dřevin, poznávačka živočichů, flóra, léčivé rostliny, národní parky světa a bio-eko test. Následovala prezentace projektu "plazi", poté se soutěžící dozvěděli výsledky soutěže.

Z 32 skupin se umístili žáci 8. třídy (Markéta Bratršovská, Veronika Svatušková a Jan Petříček) na 18. místě (podařilo se jim dokonce porazit jednu skupinu gymnazistů), žáci 9. třídy (Valerie Komárková, Violetta Khrapková a Jaroslav Pánek) na 25. místě. Tímto výkonem prokázali, že se s přehledem řadí mezi průměrné nejlepší žáky v okrese.

P. učitelka zatím "nelenila" a domluvila spolupráci - společnou chemickou exkurzi - se ZŠ Dubá a ZŠ Doksy.

Z. Šťastná

Pořadí ekologická soutěž 2015.xls (16384)