Ekocentrum Brniště

30.09.2016 15:26

V pátek 30. září se žáci 4. a 5. třídy rozjeli do EKO centra v Brništi na program o významu stromů. Před programem  jsme se nejprve posilnili dobrou svačinou a prohlédli si krásné obrazy a zajímavé přírodní dekorace. Pak jsme se rozdělili na tři družstva a  vyrazili do terénu. Venku jsme si zopakovali  něco o fotosyntéze a vyzkoušeli si, jak to u stromu funguje. Přenášeli jsme vodu, živiny a cukry  jako o závod. Potom  jsme přemýšleli pro koho a jak  je strom užitečný, kteří živočichové stromy využívají. Hledali jsme, co do lesa nepatří a zařazovali rostliny do lesních pater. Nakonec jsme se pustili do vytvoření skupinového stromu. Moc se nám to povedlo a odvezli jsme je do školy, aby se podívali i ostatní.  Počasí nám přálo a v Brništi jsme si to všichni užili. Rádi se tam zase někdy podíváme.

foto ZDE