Divadlo Koloběžka- bacil

09.02.2018 11:03

V krásně mrazivém dni, jsme byli navštívit mateřskou školku v Provodíně. Nešli jsme tam jen tak. Důvodem byla pohádka, kterou hrálo divadélko Koloběžka.

Příběh byl o neposedném klukovi Honzíkovi, který si vymýšlel pořád nějakou nemoc, jen aby nemusel chodit do školy. To se mu ale nevyplatilo, protože jeho sestřička pak mohla běhat po venku a dokonce šla s maminkou do bazénu, což Honzíka moc trápilo. Dostal však nemoc doopravdy. Když k němu přijel pan doktor- poradil mu, jak se rychle uzdravit a také jak se nemoci vyhýbat, aby k němu bacil nemohl. Samozřejmě kouzlo vězí v jezení vitamínů, pití čisté vody nebo čaje a také v pohybu na zdravém vzduchu. Pitím čaje s medem a citronem vitamínek C přemohl zlého bacila a Honzík se uzdravil. Nakonec jsme s panem doktorem roztřídili potraviny na zdravé a nezdravé. Čekala už nás jen cesta pěšky do naší mateřské školky v Jestřebí, ale my jsme byli rádi za tu dlouhou cestu, protože víme, že pohyb na čerstvém vzduchu je velmi zdraví.

 

Fotogalerie zde: