Divadelní představení pro žáky 5. až 9. tříd

06.10.2015 22:43

Přijelo k nám divadlo. Lépe řečeno Divadélko pro školy a dva, skutečně a opravdu pouze dva, herci předvedli báječný program, který plně zaujal a pobavil žáčky, žáky i přítomné členy učitelského sboru.

V průběhu zhruba osmdesáti minut nás oba mimové nejenom stručně seznámili s životními osudy hlavních protagonistů Osvobozeného divadla, tedy s pány Voskovcem, Werichem a s jejich v podstatě geniálním dvorním skladatelem Ježkem, ale také nám přehráli zásadní dějové momenty z jejich nejznámějších her.

Nesmělé začátky dvou studentských recesistů předvedli v ukázce z avantgardní West Pocket Revue, romantické období bylo zastoupeno šermíři z Golema a poměrně depresivní časy let třicátých (hospodářská krize, nástup nacismu) prosvětlily krátké improvizace z her Svět za mřížemi a Nebe na zemi.

A na závěr jsme se zasmáli ukázce kanónové popravy ze hry Fata Morgána. Spolu s profesionály pohostinně vystoupil, samozřejmě v roli popravovaného, náš žák Jan Valta.

Bylo to hezké, bylo to fajn a možná, možná to v našich myslích i zanechalo něco pozitivního.

Třeba k nám Divadélko pro školy ještě zavítá a seznámí nás s další částí naší divadelní historie.

PaedDr. Lubomír Kašpar