Den Země na 1. stupni

19.04.2018 17:03

V úterý jsme s nadšením vyšli do krásného dne objevovat jarní přírodu v okolí školy. V lesíku za nádražím jsme našli sasanky, hluchavky a hlavně několik šneků, kteří s námi prošli celou trasu výletu. Paní učitelka měla plastové krabičky a brzy jsme je zaplnili i dalšími nálezy jako např. brouky, mravenci a pavouky. Na cestě jsme si pohladili slepýše, prohlédli si stavbu mraveniště a poskakovali jsme dál. V lese jsme hráli na ptáky brhlíky, jako veverky jsme hledali schované oříšky a pak jsme se pokoušeli jako rys ulovit kořist. V košíčku jsme si nesli ukázky dalších přírodnin a máme je na výstavce ve škole. Cestou nás provázel jarní ptačí koncert a hřálo sluníčko, takže ke spokojenosti nechybělo nic ani nám, ani zvířátkům. Krabičky s živočichy jsme vyprázdnili u jídelny a běželi jsme s chutí na oběd.

FOTOGALERIE

photos.google.com/share/AF1QipOy_ts2x7qpe4oWe8t6HewM3c4-vaqurQKUp2TRHevpVXtwTEb7qqQrzhZWpKCLJw?key=NThBZDJKaW10STl5UktUNHBqR0RYa2NSTC1rd2NB