Co se událo v lednu

03.02.2016 10:36

Vánoce odvál lednový vítr a rok 2016 nastartoval spoustu nových akcí a činností v naší školce.

Hned v prvním týdnu jsme s dětmi ještě zavzpomínali na ty nejkrásnější svátky v roce.  Hudební představení p.Čemusové „Putování za betlémskou hvězdou“ nás ještě na chvíli vrátilo do předvánoční doby a připomněli jsme si narození malého Ježíška v městě Betlémě.

Jak vypadá Základní škola v Jestřebí ( i provodínská budova školy )  uvnitř si děti i jejich rodiče mohli zjistit  12. ledna při Dni otevřených dveří. Budoucí školáci,  rodiče i přátelé školy se zde  mohli seznámit  s mnoha zajímavostmi a také potřebnými informacemi o výuce na této škole.

Den otevřených dveří nebyl v této době náhodný, neboť již 21. ledna se konal zápis dětí do 1. třídy. V letošním školním roce máme pouze 4 předškoláky, ale na svůj „velký den“ se pilně připravovali doma i ve školce několik měsíců. Procvičovali, trénovali, vybarvovali… a jejich pracovní sešity se plnily vypracovanými úkoly.

Ovšem ani v této době se nezapomnělo na odpočinkové aktivity dětí.  Paní zima se trochu umoudřila a seslala sníh i mráz a tak zimní radovánky na sněhu na školní zahradě byly alespoň těch pár dnů v plném proudu. Koulování, stavby sněhuláků, prostě obyčejné řádění na sněhu udělalo dětem velkou radost.

Na podkladě těchto činností si pak děti korkovými tiskátky „namalovaly“ krásné sněhuláky, vystřihovaly sněhové vločky a vše teď zdobí školní chodbu. Nezapomněly ani na zvířátka v zimě – do lesa zvířátkům přinesly něco na chroupání a do krmítka na školní zahradě sypaly ptáčkům semínka slunečnice. V prostorách školky jsou pěkná ptačí krmítka s barevnými ptáčky, kteří jsou z útržků barevných papírů a několika peříček.

Koncem měsíce za dětmi již potřetí přijel p. Benedek z DDM Libertin v České Lípě – se svými zvířátky. Tentokrát to byli: suchozemská želva, sklípkan, šváb madagaskarský a veleštír císařský. Opět se děti zajímaly o jejich podmínky k chovu, krmení, zjišťovaly zemi původu a mnoho jiných informací a následný osobní kontakt s nimi byl jako vždy ten neopakovatelný zážitek.

Měsíc únor je za dveřmi a nás bude čekat maškarní karneval a s ním spousta zábavy – už se všichni těšíme!

Pitelková Vlasta

ved.odl.pracoviště