Co nás čeká do Vánoc

13.10.2015 16:24

MOKŘADY V JABLONNÉM

V pondělí 26. 10. v rámci ekologické, environmentální výuky naší školy a hodin přírodovědy v naší třídě jsme se domluvili se sdružením přátel přírody Čmelák, že v pondělí 26.10. pojede naše třída do Jablonného v Podještědí na řízený program v Mokřadech na téma o ekosystémových službách v přírodě. Odjezd z vlakového nádraží je v 8:00h. Příjezd ve 13:45h zase na vlakové nádraží. Program dostaneme od společnosti Čmelák zcela zdarma. Děti si platí jen cestu 55,- Kč. Prosím s sebou svačinu na celý den. Obědy odhlásíme.

KNIHOVNA V ČESKÉ LÍPĚ

V pátek 13. 11. pojedeme do České Lípy do knihovny na řízený program o smysluplnosti pravidelného čtení a lásce k literatuře. Po 1. vyučovací hodině půjdeme na vlak, návrat ve 12:47h a půjdeme na oběd. Zdarma.

IQLANDIA

V pondělí 16. 11. pojedeme do IQLANDIA v Liberci, odjezd z vlakového nádraží v Jestřebí v 8:00h, návrat v 16:47h, nebo 17:47h. Prosím s sebou svačinu na celý den. Program bude zaměřený na všechna probíraná školní témata.  Doprava a vstup 200,- Kč.

KURZ PLAVÁNÍ

V pátek 20. 11. Pojedeme poprvé do bazénu na výuku plavání v rámci tělesné výchovy. Během pěti dvouhodinových lekcí se budeme učit všechny plavecké způsoby, trénovat sebezáchranu, pomoc tonoucímu ve vodě, ukazovat si formy rehabilitace a relaxace ve vodě. Budeme odjíždět po první vyučovací hodině, po hodině českého jazyka a vrátíme se na oběd. S sebou potřebujeme jen plavky, ručník a kdo má plavecké brýle... V době výuky plavání budeme mít místo hodin Tv v úterý hodinu českého jazyka a přírodovědu. Cena za celý kurz je 300,- Kč, doprava zdarma. Další plavání bude ve všechny následující pátky až do Vánoc. Poslední lekci dostanou děti mokrá vysvědčení.

PLANETÁRIUM

Ve středu 25.11. pojedeme do Mobilního planetária do ZŠ Dubá, zopakovat si výuku přírodovědy téma vesmír - Astronomie pro děti. Odjezd ze školy po 3. vyučovací hodině, návrat ve 12:55h a půjdeme na oběd. Zdarma.

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

Naše 5. třída bude mít dílničky s rodiči v ZŠ Provodín. Ve čtvrtek 10. 12., začátek je v 16h. Jste srdečně zváni na společné zdobení perníčků, výrobu vánočních přání, ozdob a dárečků ;o) ...Bude i ochurnávka cukroví, tak vezměte i to svoje a my vám uvaříme kávu, nebo čaj ;o)

VÁNOČNÍ AKADEMIE

Již začínáme nacvičovat představení na Vánoční akademii, bude to překvapení. Akademie bude ve čtvrtek 16. 12. od 17h v kinosále v Jestřebí.

Všichni se moc těšíme :o)