Co nám přichystal mrazivý leden

01.02.2017 11:21

Leden 2017 v mateřské škole

Hned začátkem měsíce nás překvapilo sněžení a i mrazy nám ukazovaly svoji sílu a tak po několika letech se děti mohly náramně vyřádit na sněhu. Se sněhem se dá zažít spousta legrace – koulování, vytváření „andílků“, stavby sněhuláků a iglú, hod sněhovkou na cíl i vzdálenost, pozorování stop ve sněhu aj. A tak na školní zahradě během několika dnů vyrostlo několik zajímavých i prapodivných sněhuláků a ten největší dostal jméno Taťka Šmoula.
Chodili jsme i na procházky po obci a sledovali s dětmi co v přírodě dokáže sníh a mráz vytvořit za krásu a třeba i stopy zvěře ve sněhu dovedly děti zaujmout.
Nikdy v zimě nezapomínáme na zvířátka a tak do lesa děti donesly několik jablíček a tašku kaštanů a pro ptáčky jsme společně na školní zahradě navěsili několik lojových kouliček a nasypali slunečnicová semínka.
Aby nám bylo ve školce v té tuhé zimě veseleji, děti si společně vyrobily barevné papírové ptáčky ( procvičení práce s lepidlem a upevňování techniky stříhání) a ti nám nyní zdobí nástěnku v šatně společně se zasněženým krmítkem. Zároveň i několik sněhuláčků a sněhových vloček zdobí prostory schodiště.
Ovšem ani předškoláci nezahálí a pilně denně procvičovali ve svých pracovních sešitech. Písanka, Matematika a Svět předškoláka jim nabízí spoustu podnětů k výtvarným i pracovním činnostem a děti se tak zdokonalují na úspěšný vstup do základní školy.
Poslední den tohoto měsíce byl ve znamení hudebního představení p. Čemusové – Karneval zvířat. Několik známých písniček doplnilo zajímavé a humorné povídání o zvířátkách, která chtěla na maškarní karneval za úplně jiná zvířátka.
Začátkem měsíce února máme s dětmi také ve školce maškarní karneval a děti si zvolí jistě úžasné a vtipné masky a převleky.

                                                                    

                                                                        MŠ Jestřebí  Pitelková Vlasta

                          
       

                            

 všechny fotky tady

                                                                      MŠ Jestřebí