Celoškolní projekt Evropa

04.05.2017 12:27

Naše 1. třída v rámci celoškolního projektu měla zemi - Česko. Povídali jsme si o historii naší země, pověst o praotci Čechovi, o prezidentovi Zemanovi, tvořili jsme mapu, ukázali jsme si hory, řeky, vzpomínali jsme na významné osobnosti a přemýšleli jsme o všem, co je typicky české. Děti si přinesly suvenýry z cest po naší zemi a všichni si připravily krátké vyprávění o svém navštíveném místě. Milánek si dokonce donesl fotky na flešce a při prezentaci nám popisoval co vidíme. Navštívená místa našimi prvňáčky jsme pak vyhledali na mapě. Také nás navštívil pamětník, který nám vyprávěl, jak se žilo v naší zemi dříve, jaká byla škola v mimulém století, jaké se dávalo vysvědčení, co bychom si dříve koupili za sladkosti v obchodech, jak se trávil volný čas mnohem dříve, než si můžeme sami pamatovat. Nezapomněli jsme navštívit i druháčky, kteří měli zemi Polsko a navzájem jsme si o svých zajímavostech své země popovídali. Na závěr jsme si zahráli vědomostní hru Moje první Česko u které jsme se moc pobavili a nasmáli.  FOTOGALERIE