Beseda s policií

27.03.2018 16:28

Policie české republiky má za úkol pomáhat a chránit a to i ty nejmenší z nás. Ve školce nás dnes navštívil policista praporčík Pavel Šlambora, který si s dětmi velmi hezky povídal o tom jak se mají chránit v různých situacích doma i na silnici. Zmínka byla o cizích a opilých lidech ve městě- jak je poznat a jak se jim ubránit. Zopakoval nám důležitá telefoní čísla, která by si každý měl pamatovat, protože i takhle malý čovíček může zachránit lidský život. Blíží se čas jízdy na kole a tak jsme si připomněli potřebné vybavení jízdního kola a důležitost nosení helmy- kdopak má kolo v pořádku a bez helmy nevyjede? Povyprávěl nám pár příběhů, které se mu za jeho praxe přihodili a pak nastal ten nejlepší čas pro děti....  Mohly si vyzkoušet policejní vestu, prohlédly si pistol, obušek, pouta... To bylo radosti, ale i trochu strachu z neznámého. Kdo měl strach, za chvilku ho překonal a policista se rázem stal naším "kamarádem".

 

Fotogalerie zde: