Lyžařský výcvik v Kořenově 2018

20.02.2018 19:49

Pondělí - počasí nám letos zatím přeje a na náš lyžařský kurz v Kořenově svítí sluníčko. Sněhu je dostatek a v noci hezky mrzne, atmosféra je tedy skutečně horská. První den jsme strávili na cvičné louce u vleku za chatou, kde jsme probrali základy techniky a bezpečnosti při pohybu na svahu. Řada z nás si již pěkně zajezdila a někteří se zas při šlapání pěkně zapotili. Ustanovili jsme tři družstva (lyžaři jezdíci, lyžaři méně jezdící a snowboardisté).

Úterý - po snídani přejíždíme na velkou sjedovku U Čápa. Začátečníci nejpreve trénují na menším vleku, ale po první pauze jsme již všichni na velké sjezdovce. Fronty příliš nejsou nebo jen malé, sluníčko opět svítí a svah je dobře upraven. Podmínky tedy ideální. Jezdíme celý den a žáci mají od mrazíku pěkně ošlehané tvářičky. "Dnes teda budu spát...", hlasí mi jedna žákyně. Ze spokojených tvaří čtu, že jsme si dnes dobře zajezdili a trošku ukojili "hlad", který tu po ježdění byl. Večer proběhla přednáška od horské služby a zítra opět na sjezdovku.

                                                                        FOTOGALERIE

Středa - azuro a vleky prakticky bez front, co víc si přát? Odpoledne se přidal silnější vítr, který nám pěkně vyšlehal tvářičky. Dnes jsme jezdili od rána do 14 hod. a oběd jsme měli "pozdní". Druhou část odpoledne jsme věnovali pěší návštěvě nedalekého lesoparku s pohádkovou tematikou.

Čtvrtek - většinu dne jsme strávili opět na sjedovce U Čápa. Pohodové ježdění jsme si zpestřili např. jízdou slalomu s časomírou nebo natáčením zabavných videí. Mráz byl dnes opět o něco silnější, nicméně sluníčko nám zbarvilo přes den nosy trochu do červena. Po pozdním obědě jsme hráli zábavné hry kolem chaty a přestože jsme se po takřka celém týdnu cítili všichni poměrně "vyježdění", tak se nám na večerní lyžování na malém vleku u chaty přihlásila více než polovina žáků. Zítra plánujeme fandit našim hokejistům, zabalit a po obědě vyrážíme domů.