80 let školy v Provodíně a školní jarmark

20.05.2018 09:15

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 se školní pozemek v Provodíně začal proměňovat. Na zahradě rostly stánky, pódium, nosily se lavičky a stolky, v zemi se objevila jáma. Proč to všechno? Budova školy v Provodíně slavila 80 let. A to si zaslouží pořádnou oslavu.

Ve 14,00 hod se škola v plné parádě otevřela veřejnosti. Škole přišli popřát bývalí pedagogové a pedagožky, ředitelé a žáci bývalí a současní. K tomu všemu zněla příjemná hudba, prodávalo se občerstvení od Kuchynků a výrobky žáků naší školy - a nabídka byla nepřeberná - květiny, vázičky, vonné pytlíčky, malované dozičky, mýdla, dobrůtky, káva a další a další. Každý si přišel na své. Dobrou náladu zajišťoval i vtipný fotokoutek.

V 15,00 hod pozval pan ředitel všechny zúčastněné do nově zrekonstruované místnosti, kde byla nainstalovaná výstava týkající se osmdesátého výročí školy. Mezi velkými historickými plakáty se objevilo i velké množství fotografií od pamětníků z let 1950 - 2000. Všem pamětníkům tímto děkuji za ochotu a zapůjčení fotografií. Žáci devátého ročníku připravili pro veřejnost prezentaci o škole, kde jsme se dozvěděli několik důležitých dat a informací.

Jáma za zahradě byla připravena pro dáreček. Škola nedostala narozeninový dort, ale nový stromek. A to nejen ledajaký - žáci si zasadili na školní pozemek vyučovací pomůcku - javor BABYKU. Snad si teď každý bude pamatovat, že babyka se píše s tvrdým y. Jednou po letech snad budou vyprávět svým dětem že tento strom pomáhali sázent právě oni.

V 16, 00 hod se otevřelo zahradní podium, kde začalo vystoupení žáků naší školy a kapely Sleeping stones. A opět si každý mohl přijít na své. Tanečky, písničky, něco z jogy, ale i vážné hudby, flétny, loutkové divadlo - to vše mohli diváci shlédnout během šedesáti minut.  A neodradil nás ani déšt.

Děkujeme rodičům, kteří se zúčastnili voleb do školské rady.

Tak všechno nejlepší a hodně úspěchů v dalších letech. Velký dík všem zúčastněným za návštěvu a perfektní atmosféru.

VELKÁ FOTOGALERIE:

ČÁST 1