22. ročník Ekologické soutěže

25.11.2018 13:56

Ve středu 21. 11. se konal 22. ročník tradiční Ekologické soutěže pro ZŠ a víceletá gymnázia. Přivítali nás ředitel českolipského muzea Ing. Zdeněk Vitáček, Veronika Ličaverová, DiS., muzejní pedagog a pracovník ekoporadny s Mgr. Alexandrou Šlegrovou, vedoucí odloučeného pracoviště Lužická SOŠ a SOU Česká Lípa. Pan ředitel popřál dětem hodně štěstí při soutěži, poděkoval učitelům za vzdělávání a zadoufal, že se zde setkává s možnými budoucími pracovníky muzea. Po slavnostním zahájení v kapli českolipského muzea se odebraly soutěžní trojice k první části plnění úkolů. Letošní ročník byl zaměřen na ochranu přírody v Libereckém kraji. Druhá část se konala v ekologickém učilišti SOŠ a SOU. Žáci plnili soutěžní okruhy: hydrologie, mykologie, entomologie, geologie a ekologie. Ve školní části řešili úkoly, týkající se chráněných území České republiky, Libereckého kraje i Českolipska. Sice jsme nezvítězili, ale odnesli jsme si domů nejen tašku plnou dárečků, ale i cenné zkušenosti.

Mgr. Zuzana Šťastná